Pobliskie atrakcje

 • Szlaki Pobierowo

  Szlaki turystyczne


  Przez Wybrzeże Rewalskie prowadzą 2 szlaki turystyczne koloru czerwonego "Szlak Nadmorski Błękitny" wzdłuż całego polskiego wybrzeża, oraz niebieski z Niechorza przez Pobierowo do Dreżewa.

  Przez gminę przebiegają 3 szlaki turystyczne:

  - czerwony Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego (Europejski Szlak Dalekobieżny E-9) Przebieg szlaku na terenie gminy: (ze Świnoujścia) Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze (do Trzebiatowa) o Długość szlaku na terenie gminy: 11,9 km

  - niebieski Szlak Pobrzeża Rewalskiego Przebieg szlaku na terenie gminy: Pobierowo, Gostyń, Dreżewo, Trzęsacz o Długość szlaku na terenie gminy: 12,8 km

  - zielony Szlak Liwiej Łuży Przebieg szlaku na terenie gminy: Niechorze, Pogorzelica, Skalno, Liwia Łuża, Niechorze. Długość szlaku na terenie gminy: 9,8 km

 • Rower Pobierowo

  Ścieżki rowerowe


  Przemierzając Gminę Rewal od strony zachodniej z Pobierowa przez sosnowy las przejedziemy do Pustkowa. Dalej przy lesie do Trzęsacza. Tu warto się chwilę zatrzymać, by obejrzeć Ruiny Kościółka. Teraz zmierzamy do Rewala towarzyszy nam niezapomniany widok uważać musimy na Paralotniarzy. Jedziemy bowiem na wysokim Klifie tuż przy morzu. Wjeżdżamy w las i już jesteśmy na obrzeżach Rewala. Z Rewala do Niechorza jedziemy asfaltową (boczną) drogą by tuż przy Latarni morskiej wjechać do Niechorza. Pośrodku miejscowości warto zatrzymać się na znakomite lody i spojrzeć w morze z tutejszego Molo. Zmierzamy dalej główną ulicą Niechorza - al. Bursztynową. Gdy miniemy mostek (Kanał Liwka - odchodzący od jez. Liwia Łuża) jesteśmy w Pogorzelicy - cichej i mocno zalesionej miejscowości.

 • Ruiny Pobierowo

  Ruiny kościoła w Trzęsaczu


  Jest to jedno z najbardziej fascynujących miejsc na Polskim Wybrzeżu. W małej miejscowości, leżącej na 15 południku, stoi ostatnia ściana kościoła - zabytek na skalę europejską. Ten murowany gotycki kościół wzniesiono na najwyższym w okolicy wzgórzu w odległości ok. 1.800 m od morskiego brzegu. Przez stulecia Bałtyk przybliżał się do świątyni. W 1750 r. urwisko oddalone było o 50 m, a w 1850 już tylko 5 m. W 1874 roku kościół zamknięto. Katastrofa nastąpiła w 1901 roku. Do morza runęła cała północna ściana. W 1917 r. fale zabrały absydę i odtąd co kilkanaście lat morze zabierało kolejny fragment murów. Dziś na urwisku pozostała już tylko południowa ściana.

 • domki Pobierowo

  Paralotnie


  Pomiędzy Rewalem a Trzęsaczem istnieje jedyne w swoim rodzaju miejsce - odkryty brzeg klifowy, po którym można spacerować i podejść aż do samego urwiska. Przy sprzyjających wiatrach od morza powstaje silny, unoszący, prąd powietrza. Dzięki niemu miejsce to szczególnie upodobali sobie paralotniarze i przy wietrznej pogodzie (przy północnym wietrze) można obserwować ich "zmagania z wiatrem".

 • domki Pobierowo

  Latarnia morska w Niechorzu


  Najpiękniejsza na polskim wybrzeżu latarnia znajduje się w Niechorzu. Ta posadowiona na klifowym brzegu 45 metrowa budowla jest symbolem Wybrzeża Rewalskiego i jedną z największych atrakcji turystycznych Gminy Rewal. Największą atrakcją jest wejście na taras widokowy i podziwianie pięknych widoków. Widać okolicę na kilka kilometrów, Niechorze, Rewal, Jezioro Liwia Łuża, brzeg morski i morze na wiele kilometrów. Najpiękniej latarnia prezentuje się od strony lądu (strona południowa), widać ją w pełnej okazałości z kilku kilometrów, a światło latarni widziane jest w nocy także od strony lądu. Od strony morza (strona północna) część latarni zasłonięta jest drzewami, przy wejściu do budynku znajduje się ponad 60-letni ogród z 2 metrowymi żywopłotami oraz zejście, stromymi schodkami, aż na betonowy wał ochronny i plażę.

 • domki Pobierowo

  Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu


  Ze względu na sprzyjające warunki geograficzne (wybrzeże morskie, jezioro) rybołówstwo wśród mieszkańców Niechorza i okolic odgrywało bardzo ważną rolę. Ukazanie tego zjawiska stało się podstawą stworzenia Muzeum Rybołówstwa, którego inicjatorami byli mieszkańcy Niechorza rybak H.Gmyrek i historyk S.Kropidłowski oraz kustosz Muzeum Narodowego w Szczecinie W.Kopczyński. Otwarcia ekspozycji dokonano w czerwcu 1994 r. Prezentowane w trzech niewielkich salach wystawy ukazują specyfikę zawodu rybaka, posługującego się w swojej pracy określonymi narzędziami i sprzętem pomocniczym. Na wystawach odnajdujemy typowy sadz do przechowywania ryb (miejscowa nazwa " kibel"), zestaw sieci i haczyków, kosze do transportu ryb, żelazne kotwice, więcierze, ościenie kowalskiej roboty oraz szereg innych ciekawych przedmiotów charakterystycznych dla zawodu rybaka. Zebrane w trakcie tworzenia muzeum zabytki stanowią interesujący wycinek kultury pomorskiej, kształtowanej poprzez określone warunki ekologiczne.

 • domki Pobierowo

  Park Miniatur Latarni Morskich


  Nie trzeba przejechać całego wybrzeża, aby zobaczyć wszystkie polskie latarnie morskie. Zaledwie 12km od Pobierowa, w uroczym zakątku Dziwnowa, zapraszamy na spacer zadbanymi alejkami, przy których dumnie stoją latarnie morskie, odwzorowane z dbałością o szczegóły, w skali 1:10. Pomiędzy latarniami mkną miniaturowe tabory ciągnięte przez lokomotywy. Pokonują kilkusetmetrową trasę bogatą w dworce, mosty i całą infrastrukturę kolejową. Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie to niebywała atrakcja dla najmłodszych i dorosłych turystów, to także plenerowa lekcja polskiej historii, którą zwieńczyć może słodka płenta w należącej do parku kawiarni.

 • domki Pobierowo

  Kolejka Wąskotorowa


  Wielką atrakcją Wybrzeża Rewalskiego jest kolejka wąskotorowa "Ciuchcia Retro". Liczy ona sobie przeszło 100 lat i jest najstarszą tego typu kolejką na Pomorzu Zachodnim. Zabytkowy tabor jedzie pięknym zielonym szlakiem z prędkością 25km/h zatrzymując się na stacjach:

  -Gryfice - Muzeum Kolejnictwa z zabytkowym taborem z XIX w.
  -Rewal - Wybrzeże klifowe - Centrum Gminy
  -Rybokarty - Pałac położony nad malowniczym jeziorem
  -Karnice - pozostałości zabytkowego wiaduktu kolejowego na linii
  -Trzebiatów - Kamień Pomorski
  -Dreżewo - Ruiny zespołu pałacowego z zabytkowym parkiem
  -Trzęsacz - Ruiny kościoła z XIV w. (zabytek klasy "0"), pięknie położone na wysokim klifie.
  W tej miejscowości przejeżdżamy przez 15 południk wyznaczający czas Środkowoeuropejski
  -Niechorze - Latarnia Morska zbudowana w 1866 r.
  -Muzeum Rybołówstwa
  -Pogorzelica - Trasa widokowa przy rezerwacie ptactwa wodnego na jeziorze Liwia Łuża